top of page

Okolí Mokrosuk 

Velhartice.jfif

Státní hrad a zámek Velhartice patří mezi nejromantičtější šumavské objekty. Hrad nabízí několik prohlídkových okruhů. Od Mokrosuk je vzdálen jen několik kilometrů.

Autem: 9 min / 6 km

Na kole: 40 min / 6 km

Pěšky: 3,5 h / 10 km

Rabí.jpeg

Do malebné pošumavské krajiny je zasazen rozsáhlý hradní areál. V něm se od pozdního středověku  snoubily obytné a reprezentační prostory s důmyslným obranným systémem.
Rabskou dominantou je mohutná obytná věž (donjon), z níž lze shlédnout na celý Prácheňský kraj, a mnohá překvapení skrývají hluboká sklepení.

Autem: 16 min / 16 km

Na kole: 1 h / 15 km

Pěšky: 10 h / 24 km

Kašovice.jpg

Tvrz Kašovice

Zřícenina gotické tvrze založené pravděpodobně v 1. polovině 14. století se skrývá v modřínovém háji kousek od hlavní silnice mezi obcí Hrádek a Kolinec. Tvrz sloužila pravděpodobně jako lovecký nebo strážní hrad, ale již během 16. století byla opuštěna. Z obytné budovy se zachovaly části zdí.

Autem: 3 min / 2 km

Na kole: 6 min / 2 km

Pěšky: 23 min / 2 km

Hrádek.jpg

Hotel Zámek Hrádek sídlí v budově zámku ze 17. století, který je obklopen upravenou romantickou zahradou. V hotelové restauraci se servírují klasické pokrmy české kuchyně a během léta mohou hosté posedět na letní terase.

Autem: 5 min / 5 km

Na kole: 16 min / 5 km

Pěšky: 1 h / 4 km

Nemilkov.jpg

Pražáci, jeden Američan a jedna Čecho-Američanka - rodinný tým, který převzal sen jednoho člena a společnými silami ho bude měnit v realitu.

Autem: 11 min / 8 km

Na kole: 44 min / 8 km

Pěšky: 4 h / 12 km

Svojšice.jpg

Tvrz Svojšice

Tvrz pochází z roku 1366. Původně byla čtyřpatrová, chráněná vodním příkopem. 
Po roce 1989 byl majetek vrácen rodině Valentů, kteří tvrz i zámeček zrekonstruovali.

Tvrz je přístupná veřejnosti pouze o Svojšické pouti (v červnu).

Autem: 7 min / 5 km

Na kole: 30 min / 5 km

Pěšky: 3,5 h / 7,5 km

Sušice.jpg

Město SUŠICE, často též nazývané „Brána Šumavy“, leží v nadmořské výšce 465 m ve Svatoborské vrchovině, v údolí vroubeném zvlněným věncem Kalov. Bývalé královské město se rozprostírá po obou březích kdysi zlatonosné řeky 

Autem: 10 min / 9 km

Na kole: 1 h / 12 km

Pěšky: 5 h / 14,5 km

Kašperk.jpg

Hrad Kašperk, postavený z příkazu českého krále a římského císaře Karla IV., se nachází v malebném koutu Šumavy u nedalekých, 3 km vzdálených, Kašperských Hor. Jedná se o nejvýše položený královský hrad v Čechách (886 m n. m.). 

Autem: 30 min / 24 km

Na kole: 2 h / 23 km

Pěšky: 9 h / 26 km

Svatobor.jpg

Rozhledna leží na vrcholu 845m vysokého Svatoboru asi hodinu pěší cesty od města Sušice. Kamenná rozhledna je vysoká 31,6 m a má 182 dřevěných schodů a krásný kruhový výhled.

Autem: 11 min / 9 km

Na kole: 1 h / 9 km

Pěšky: 4 h / 11 km

bottom of page