top of page

Komentovaná prohlídka zámku a muzea

Užijte si zhruba 45 minut dlouhou prohlídku s majitelem zámku panem Janem Jelínkem nebo s jedním z jeho synů. V průběhu prohlídky se dozvíte o historii zámku, jak o té dávné, tak i o té, která se začala psát před 15 lety, kdy pan Jelínek zámek koupil a začal ho rekonstruovat.
Nečekejte klasické „načančané“ zámecké komnaty. Zato nabízíme genius loci autentického historického prostředí a příležitost prozkoumat zákoutí, kam se běžný návštěvník zámku nedostane.

V druhé části prohlídky vás čeká naše zbrojnice, kde se dozvíte o vývoji chladných zbraní a zbrojí od starověku po renesanci. Neobávejte se provazových zábran! Vše si můžete řádně prohlédnout, vzít do ruky a potěžkat meč či biják a vyzkoušet si i část zbroje. Seznámíte se také s českým fenoménem historického šermu a jeho neznámějšími skupinami.
A když se zrovna koná nějaká zámecká akce, můžete vidět kováře při práci v naší kovárně anebo si dopřát kulinářský zážitek z originální středověké černé kuchyně. Například ochutnat čerstvě upečený chléb (ten nemá chybu!), pikantní gulášek či něco z grilu…

U nás na zámku můžete i přespat, pokud se nebojíte potkat pověstného místního Šourala či po chodbách bloudící smutnou Bílou paní.
Sledujte zámecký letní prázdninový program a tematické akce.

 

Rezervace větších skupin na čísle: +420 720 730 825

Termíny prohlídek:


V roce 2024 startuje zámecká sezona

1. června.


Otevírací doba:

červen, srpen, září: SO 10 - 17h

                                NE 10 - 16h


červenec: ÚT - SO 10 - 17h

         NE 10 - 16h


Poslední prohlídka začíná hodinu před koncem otevírací doby.


Vstupné:

Vstupenka
Cena
Dospělí
140
Zlevněné – ZTP, 65+
110
Děti 6 – 18
80
Děti do 6 let
zdarma

Těšíme se na vás ...

bottom of page