top of page

Jan Jelínek

Majitel a srdcař

„Nepovažuji se za majitele, ale pouze za dočasného správce památky, která je tu několik stovek let a byla mi pouze na nějakou dobu svěřena do opatrování.“


V mládí začínal svou profesní kariéru v zemědělství na Chomutovsku a už tehdy se projevovala jeho vytrvalost a pracovní nasazení, když získal resortní ministerské vyznamenání. Jeho touha po romantice, svobodě a dobrodružství ho však vedla k založení skupiny historického šermu Fictum a po několika letech ve funkci jejího vedoucího se stal „umělcem na volné noze“ a přešel k profesionálním šermířům ze spolku Rytíři země České v Žatci. S nimi pod názvem Equites úspěšně vystupovali po celé Evropě a podívali se na několik měsíců i do Japonska.


Možnost dostat se do zákulisí a do běžně nepřístupných depozitářů hradů a zámků jej ovlivnila pro celý budoucí život. Po sametové revoluci spolu se dvěma „šermířskými spolubojovníky“ založil úspěšnou firmu na výrobu historických zbraní a zbrojí pro šermíře Kovex­Ars v Březně u Chomutova.


V roce 2008 si mohl splnit svůj sen z mládí a naplnit touhu po záchraně nějaké chátrající historické památky, starat se o ni a zachovat ji pro příští generace, když spolu se svou ženou koupili krásný šumavský zámek Mokrosuky.


Jan Jelínek
Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title
bottom of page