top of page

Václav Suchopárek

Mistr malíř, autor zámeckých maleb

Malíř a sochař Václav Suchopárek se narodil v Chomutově , kde prožil celý život a tvoří zde dosud. Pracoval jako strojvůdce a nyní je již na odpočinku.


Ve své tvorbě se soustředí často na realistické krajiny a výseky krajiny s architekturou, dále maluje zátiší, akty, portréty, postavy a občas zabrousí i do abstraktní tvorby. Známe jsou jeho ilustrační kresby zřícenin hradů a kostelů z regionu Chomutovska. Soubor těchto kreseb byl vydán na pohlednicích.


Rád maluje v přírodě, účastní se plenérů pořádaných výtvarnou skupinou SPOLU z Ústí nad Labem, kterou je členem od roku 2009. Zúčastňuje se společných výstav této formace a je i členem malířského společenství v Chomutově.


Dlouhé období pořádal malířskou školu, kde předával své znalosti i um a vychoval tak řadu dobrých malířů z řad dětí i dospělých. Pořádal malířské tábory pro děti i plenéry pro dospělé v Chorvatsku, Francii, Řecku Kypru. Samostatně vystavuje od roku 1991, převážně v Chomutově, Kadani, Klášterci nad Ohří, Bílině, Lounech a Vejprtech.


Dále se věnuje sochařině, pravidelně se zúčastňuje sochařského sympozia v Zubrnicích a má na svém kontě již několik pískovcových soch. Rovněž je pravidelným účastníkem bolebořských sochařských sympózií, kde se pro změnu v práci se dřevem věnuje převážně motivům žen.


Jeho velkým koníčkem pro zimní večery je sbírání starých pohlednic s malířskou a regionální tématikou, který má na dvacet tisíc. Dále zkompletoval sbírku deníku Zlatá Praha vycházející od roku 1884 – 1930 s jedinečnými reprodukcemi obrazů. Má rád hudbu a zpěv, založil skupinu zpěváků a hudebníků, kde zpívá a hraje na kytaru. Rád cestuje a oblíbil si řecké kláštery ve kterých pobýval a tuto tématiku ve svých obrazech nejednou zvěčnil.


Zbylé volné chvíle rád tráví s rodinou, vnoučaty a svými přáteli.

Václav Suchopárek
Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title
Add a Title
bottom of page